Založ si blog

Aj takto sa prejavuje „multikulti“?

Ako mnoho ďalších Slovákov som aj ja pozeral premiérový zápas SK futbalovej reprezentácie na novom štadióne v Trnave.

Slovensko hralo so Švajčiarskom, ktorého základná zostava bola nasledovná: Bürki – Lichtsteiner, Schär, Djourou, Moubandjé – Gélson Fernandes, Gökhan Inler, Kasami – Xherdan Shaqiri, Derdiyok, Stocker.

V priebehu zápasu vo Švajčiarskom mužstve striedali M. Lang, Behram, Zuffi, Drmič,  Seferovič, Mehmedi.

Nemusím zdôrazňovať, že jednak podľa mien, ale aj podľa výzoru hráčov zrejme nejde o potomkov rýdzo pôvodných občanov Švajčiarska, ale zrejme ide väčšinou o prisťahovalcov alebo o naturalizované talenty z krajín z rôznych častí sveta.

V podstate mi to je jedno a aj by bolo všetko v poriadku, keby po cca 15 minútach zápasu nebol počet potrestaných faulov 5 ku 1 v prospech Švajčiarskych „bojovníkov“. Nechcem pritom zdôrazňovať likvidačné fauly hneď v úvode na Hamšíka, resp. fauly „pre rešpekt“ na Weissa, Kucku, či Maka, resp. počet akože „tolerovaných“ ostrejších zákrokov.

Dnes sa tomu zvykne hovoriť agresívna hra, ale ja ako bývalý aktívny hráč futbalu tomu hovorím „zákerný prenos „multikulti“ ideológie v praxi“.

Napriek nesporným futbalovým kvalitám hráčov ako Gökhan Inler, Kasami alebo Xherdan Shaqiri skrátka títo potomkovia pridávajú ku svojmu futbalovému kumštu aj ďalšie „prvky“ športového prejavu, ktoré si dovolím označiť ako väčšia agresivita (súčasní odborníci to označujú ako „potrebné sebavedomie“) až zákernosť (súčasní odborníci to označujú „dôraznejšie dostupovanie“), teatrálnosť pri každom strete s protihráčom (na toto radšej nebudem dopĺňať komentár). 

A rozhodcovia z ČR (alebo z inej krajiny Európy) im to takpovediac „žerú“, pričom naši príslušníci „holubičieho národa“ v podstate vo väčšine prípadov nie sú na takýchto „futbalových barbarov“ pripravení a teda ani nevedia adekvátne reagovať (súčasní odborníci to označujú „vynútiť si rešpekt“). Ešte šťastie, že máme v kádri Škrtela, Ďuricu a Kucku, resp. aj Ďuriša, ktorí dajú najavo hranice, za ktorými si to už skrátka nenechajú!

Môj názor sa nemusí čitateľom páčiť a mnohí ma možno označia za zaujatého a možno aj za xenofóbneho šovinistu. Je mi to ale jedno. Ja som to tak videl a za svojim názorom si stojím! Kým takéto nesporne futbalovo schopné „multikulti“ produkty nezistia, že ich protihráč je schopný sa brániť aj ich metódami/praktikami (to znamená vrátiť im požičané aj s úrokmi), tak dovtedy si dovolia vykonať v podstate všetko. A keď im v tom pomôže „pseudo tolerantný“ prístup okolia (v tomto prípade rozhodcov a v iných prípadoch politikov, resp. nás všetkých ), potom tieto „multikulti“ produkty dostanú krídla a bude zle.

Prepáčte, ale musel som.

20 rokov zlodejstva – priznanie a nepotrestanie.

04.10.2015

Tak sme si vypočuli od predstaviteľa Inštitútu finančnej politiky, že by sa dalo ušetriť ročne 7 - 20 miliónov EUR na centralizovanom nákupe špeciálnych zdravotníckych materiálov (zrejme viac »

Ja som Fico! A keď je treba, tak aj Merkel!

24.09.2015

Keď som dnes počúval pani Merkel, ako nám všetkým oznamovala jej vážne zistenie, že problémy s migračnou vlnou, resp. vlnami je potrebné riešiť v tých krajinách, odkiaľ migranti odchádzajú, viac »

Keby som bol riaditeľom zemegule.

19.09.2015

V diskusii k článku "Islamský štát je tiež iba dôsledkom a nie príčinou!" mi niekto položil viacero sugestívnych otázok, ktoré boli zakončené otázkou/výzvou, že "Si predstav, že si riaditeľ viac »

afganistan

Skupina ozbrojencov zaútočila na hotel v Kábule

20.01.2018 21:01

Skupina prinajmenšom štyroch ozbrojencov zaútočila v sobotu večer na hotel Intercontinental v afganskej metropole Kábul.

polícia, policajti

NAKA rieši prípady daňových podvodov za milióny eur

20.01.2018 19:41

Prípad možných daňových podvodov z mája minulého roka prechádza do ďalšej fázy.

Kalifornia, požiar

V Prahe horí hotel, dvaja ľudia zahynuli

20.01.2018 19:29, aktualizované: 20:08

Najmenej dvoch mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar štvorhviezdičkového hotela Eurostars David, ktorý sa nachádza v centre českej metropoly Praha.

Turecko, Sýria

Rusi nechcú provokovať Turkov a sťahujú vojakov zo severnej Sýrie

20.01.2018 19:10

Rusko sťahuje svojich vojakov nasadených v oblasti kurdskej enklávy Afrín v severnej Sýrii po tom, ako túto oblasť bombardovali turecké bojové lietadlá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 148626x
Priemerná čítanosť článkov: 2563x

Autor blogu

Kategórie