Založ si blog

Islamský štát je tiež iba dôsledok a nie príčina!

Mohol by som obsah tohto článku obmedziť iba na moje obľúbené konštatovanie „Dobré ráno stará mama!“, resp. s ohľadom na vek niektorých lídrov EÚ na „Dobré ráno dedo!“. Inak totiž neviem ohodnotiť viacero vyjadrení politikov EÚ, ktoré som si vypočul vo viacerých správach, resp. som si prečítala si viacerých internetových médiách, že je potrebné odstrániť príčiny migrácie v krajinách, odkiaľ väčšina tých migrantov  prichádza. Dokonca mi mohlo stačiť aj pohladkanie môjho ega po vypočutí si informácií o tom, že lídri viacerých štátov EÚ začínajú vážne hovoriť o potrebe spojiť sa v boji proti Islamskému štátu dokonca aj so Sýrskym prezidentom Asadom. Ale moje prípadné „sebauspokojenie“ rýchlo prekryla mrzutosť z toho, že kvôli dovolenkám politikov a aj kvôli ich ignorovaniu hlasu občana si to mnohí uvedomili až takto neskoro!

Nemám k dispozícii správy od tajných služieb a ani mi občania neplatia ťažké tisíce EUR za to, aby som sledoval všetky súvisiace udalosti a vyhodnocoval všetky potrebné súvislosti. Ale aj napriek tomu som iba na základe dostupných informácií a vo svojom voľnom čase na základe logického úsudku na potrebu takéhoto postupu, teda riešenia problému migrantov v krajinách, odkiaľ prichádzajú, upozornil už vo svojom článku „Občianska reakcia na M. Hvoreckého a jemu podobných k imigrantom.“

Odvtedy ubehlo niekoľko mesiacov, ja som napísal viacero článkov k tejto téme a aj množstvo iných ľudí (aj tých akože kompetentných) dospelo ku záveru, že hlavnou príčinou veľkého nárastu utečencov do Európy môže byť  hlavne Islamský štát a jeho hrozná až neľudská politika.

Je to ale naozaj tak, resp. je Islamský štát naozaj tou hlavnou príčinou alebo je tiež iba dôsledkom „niečoho“ iného, resp. dôsledkom konania „niekoho“ iného?

Aké sú teda fakty ?

Ako je uvedené napr. aj v tejto rekapitulácii možných príčin občianskej vojny v Sýrii, môže byť neúroda obilia v Sýrii v minulých rokoch (najmä však od roku 2010) spolu s ďalšími vnútropolitickými problémami za vypuknutím občianskej vojny v Sýrii, čo je podľa všetkých aktuálne prezentovaných informácií hlavnou príčinou obrovskej vlny migrantov do krajín EÚ.

Ako to teda vlastne s tými utečencami je, keď Islamský štát podľa oficiálnych zdrojov a aj vyhlásení jeho lídrov vznikol až v júni 2014 a utečenci zo Sýrie boli v okolitých krajinách Sýrie v nemalom rozsahu registrovaní už od roku 2011, resp. 2012 ? 

Z verejne dostupných zdrojov je možné k tomu obdobiu, teda k rokom 2011 až 2012 si prečítať, resp. zistiť napríklad aj to, že „Svetu hrozí tretia neúroda za päť rokov, zásoby sú nízke.“ Aj keď niektoré zdroje nie sú považované za „dostatočne vierohodné“, tak aktuálne využijem aj článok „Islam a klíma. Kolik nás čeká Arabských jar?“.

Kto má k dispozícii počítač a internet (teda každý, kto číta tento blog), zadá do googlu správne kľúčové slová (napríklad „Neúroda obilia, Arabská jar“) a nájde si čas na to, aby si prečítal pomerne veľké množstvo súvisiacich informácií, tak sa zrejme stotožní s mojim konštatovaním, že Islamský štát je tiež len dôsledok a nie je tou úplne bazálnou príčinou súčasného exodu miliónov ľudí z krajín tzv. Blízkeho východu, resp. zo Severnej Afriky.

Čo z toho celého ale vyplýva?

Nuž v podstate veľmi jednoduché a faktograficky preukázateľné konštatovanie, že aj Islamský štát je zrejme tiež iba dôsledkom niečoho iného, hoci aktuálne vedie I. etapa cesty k vyriešeniu problémov s migrantmi najmä cez zničenie Islamského štátu! Táto I. etapa cesty však musí pokračovať v odstraňovaní skutočných a hlbokých príčin súčasných problémov s obrovským nárastom migrácie, ktoré majú podľa mňa základ v biznise so všetkým a za každých okolností bez ohľadu na klimatické zmeny, na ekologické hľadiská a/alebo na počty mŕtvych, resp. v lepšom prípade (áno v lepšom prípade) na počty utečencov najskôr do Libanonu, Turecka, potom do Grécka, Talianska, Macedónska, Srbska, Maďarska, Rakúska, Nemecka, resp. bez ohľadu na množstvo inak, našťastie zatiaľ iba v menšom obmedzovaných ľudí vo zvyšných štátoch EÚ, resp. bez ohľadu na počty mŕtvych na východe Ukrajiny a aj bez ohľadu na vyše milióna utečencov z Ukrajiny, ktorí sú „iba“ v Rusku a preto nás netrápia.

Už sa mi ani nechcelo sa k tejto téme vyjadrovať, ale keď som vo štvrtok 10.9. 2015 videl v správach toho Ukrajinského „experta“, pardon premiéra, ako zase obviňuje dokonca v RTVS (prečo ešte stále platím tie poplatky!!!) niekoho iného za to, že rúra s plynom obíde Ukrajinu a ako sa k tomu pridal aj ten náš „najobľúbenejší“ (pretože tá rúra s plynom obíde aj naše malé Slovensko a my tu budme mať tzv. „suchovod“), tak mi to nedalo niečo nenapísať. Lebo ja na rozdiel od Ukrajinského“experta“, pardon premiéra nie som až taký zábudlivý a dobre si pamätám, ako Ukrajina už takmer 10 rokov traumatizuje celú Európu (najmä Nemecko) a do určitej miery aj Rusov s vydieraním pri rokovaniach o cene plynu, ktoré mala dlhé obdobie ďaleko výhodnejšie, ako v priemere celá EÚ. A to iba preto, aby ich oligarchovia ešte aj na tom vydieraní zarobili. Pretože žiaľ pre tento prípade platí, že „Dovtedy sa chodí s krčahom po vodu, kým sa nerozbije!“

Dovolím si skončiť citátom majora Terazky z legendárneho filmu s prostredia ČSĽA, že „takto je to u všetkých jednotok“

Aj takto sa prejavuje „multikulti“?

14.11.2015

Ako mnoho ďalších Slovákov som aj ja pozeral premiérový zápas SK futbalovej reprezentácie na novom štadióne v Trnave. Slovensko hralo so Švajčiarskom, ktorého základná zostava bola nasledovná: viac »

20 rokov zlodejstva – priznanie a nepotrestanie.

04.10.2015

Tak sme si vypočuli od predstaviteľa Inštitútu finančnej politiky, že by sa dalo ušetriť ročne 7 - 20 miliónov EUR na centralizovanom nákupe špeciálnych zdravotníckych materiálov (zrejme viac »

Ja som Fico! A keď je treba, tak aj Merkel!

24.09.2015

Keď som dnes počúval pani Merkel, ako nám všetkým oznamovala jej vážne zistenie, že problémy s migračnou vlnou, resp. vlnami je potrebné riešiť v tých krajinách, odkiaľ migranti odchádzajú, viac »

afganistan

Skupina ozbrojencov zaútočila na hotel v Kábule

20.01.2018 21:01

Skupina prinajmenšom štyroch ozbrojencov zaútočila v sobotu večer na hotel Intercontinental v afganskej metropole Kábul.

polícia, policajti

NAKA rieši prípady daňových podvodov za milióny eur

20.01.2018 19:41

Prípad možných daňových podvodov z mája minulého roka prechádza do ďalšej fázy.

Kalifornia, požiar

V Prahe horí hotel, dvaja ľudia zahynuli

20.01.2018 19:29, aktualizované: 20:08

Najmenej dvoch mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar štvorhviezdičkového hotela Eurostars David, ktorý sa nachádza v centre českej metropoly Praha.

Turecko, Sýria

Rusi nechcú provokovať Turkov a sťahujú vojakov zo severnej Sýrie

20.01.2018 19:10

Rusko sťahuje svojich vojakov nasadených v oblasti kurdskej enklávy Afrín v severnej Sýrii po tom, ako túto oblasť bombardovali turecké bojové lietadlá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 148606x
Priemerná čítanosť článkov: 2562x

Autor blogu

Kategórie