Založ si blog

Občianska reakcia na M. Hvoreckého a jemu podobných k imigrantom.

Dlhšiu dobu som nepísal žiadny blog, aj keď mám už pár dní takmer hotový príspevok k téme Havran a Odluka cirkví od štátu. Musím sa totiž venovať aj cez víkendy riešeniu problémov, ktoré mojej firme spôsobuje právny neporiadok Slovenskej republiky, založený niektorými rozhodnutiami zákonodarcov veľmi skoro po „Nežnej revolúcii“.

Dnes mi to ale nedalo a dal som bokom pracovné povinnosti, keď som si prečítal znôšku nezmyselných konštruktov, ktorými sa prezentoval pán Michal Hvorecký v tejto jeho odpovedi na blog Richarda Sulíka. V mojom prípade ide o občiansku reakciu na urážky, ktoré na základe nesprávneho a najmä nie komplexného posúdenia veci adresujú mnohí „ľudskoprávni“ aktivisti obyvateľom, resp. presnejšie občanom Slovenska za to, že vyjadrujú nesúhlas s prideľovaním imigrantov do krajín EÚ.

Ako občan prehlasujem, že som pripravený aj teraz podporiť riešenie pomoci ľuďom v núdzi, resp. ľuďom v rozvojových krajinách tak, ako som tie riešenia podporoval doteraz tým, že som prostredníctvom svojich daní umožnil vládam na území Slovenska pred nežnou a aj po nežnej pomáhať rôznymi finančnými a/alebo materiálnymi humanitárnymi podporami na územiach tých štátov, ktoré nevedeli zvládnuť či už dôsledky prírodných katastrov alebo aj dôsledkov nejakého konfliktu, ktorým sa niekto snažil zmeniť demokratické a/alebo legálne vedenie tej ktorej dotknutej krajiny.

Ako občan však zároveň prehlasujem, že ak Vláda SR vyčlení finančné prostriedky na konkrétnu realizáciu príkazu EÚ o pridelených imigrantoch, valiacich sa do južných krajín EÚ, tak prestanem platiť takú parciálnu časť svojich daní a odvodov (aj ako FO a aj za moje PO), ktorá bude zodpovedať pomeru výdavkov na plnenie direktívy EÚ o prijatí imigrantov voči celkovému príjmu z daní a odvodov FO a PO. Tieto prostriedky nepoužijem na svoj prospech, ale ich budem odkladať na prípadné nevyhnutné bezpečnostné opatrenia, ktoré budem možno musieť vynaložiť na vykonanie zabezpečenia mojej osoby, rodiny a/alebo zamestnancov v dôsledku nezvládnuteľného vývoja aplikácie nekoncepčného a teda aj nezmyselného rozhodnutia predstaviteľov EÚ.

Nebudem uvádzať veľa nezmyselne vykonštruovaných argumentov, založených na nesprávnom porovnávaní udalostí z našej histórie, resp. z histórie iných národov EÚ k udalostiam, súvisiacich s problematikou migrantov do južných krajín EÚ. Uvediem iba hlavné dva z množstva argumentov pre svoju reakciu.

1.

Jedným je to, že rozhodnutie EÚ o prijatí a rozdeľovaní imigrantov do jednotlivých členských krajín EÚ považujem za principiálne zlé, pretože je v rozpore s viacerými základnými pravidlami EÚ, na ktoré dostali predstavitelia krajín EÚ mandát od občanov jednotlivých krajín EÚ. Ide o rozpor s efektívnym využívaním zdrojov EÚ bez stanovenia konkrétnych podmienok pre využitie týchto zdrojov na riešenie imigrantov, ktoré ide ruka v ruke so spochybnením efektívnosti využitia iných prostriedkov EÚ nemalého rozsahu, vynaložených v minulosti na vybudovanie ochrany vonkajších hraníc tzv. Shengenského priestoru – tento mal práve zabrániť prílivu nepozvaných osôb iných štátov, resp. osôb bez potrebného finančného zabezpečenia.

2.

Druhým je absencia rokovania lídrov EÚ s čelnými predstaviteľmi krajín, z ktorých imigranti do južných krajín EÚ prichádzajú s následným uzavretím nejakej relevantnej dohody o riešení problémov imigrantov medzi EÚ a tými štátmi. EÚ je známa prijímaním množstva predpisov, pravidiel a/alebo nariadení, ktorých úlohou je preventívne konať v záujme zabránenia vzniku problémov z nerovnakého uplatňovania predpisov jednotlivých krajín EÚ v rámci iných krajín. V tomto prípade sa o takýto postup predstavitelia EÚ ani len nepokúsili!!! Pravdepodobne preto, že aj v dôsledku svojho konania v minulosti veľmi nevedia, s kým majú, resp. môžu v dotknutých krajinách rokovať, resp. napr. v prípade Sýrie by sa asi ťažko pozerali Sýrskemu prezidentovi do očí pri predkladaní argumentov o potrebe hľadať riešenie na strane Sýrie.

Nesúhlas veľkej časti občanov SR s pripravovaným riešením problému imigrantov nemá nič s deficitom ich ľudskosti a/alebo spolupatričnosti pán Hvorecký. Je to iba vyjadrenie názoru smerom k svojim predstaviteľom, vyjadrujúcim nesúhlas s politikou, ktorá ku vzniku tohoto problému viedla. Vaše neobjektívne závery a pomýlené názory preto považujem za urážku väčšiny slušných občanov SR.

Aj takto sa prejavuje „multikulti“?

14.11.2015

Ako mnoho ďalších Slovákov som aj ja pozeral premiérový zápas SK futbalovej reprezentácie na novom štadióne v Trnave. Slovensko hralo so Švajčiarskom, ktorého základná zostava bola nasledovná: viac »

20 rokov zlodejstva – priznanie a nepotrestanie.

04.10.2015

Tak sme si vypočuli od predstaviteľa Inštitútu finančnej politiky, že by sa dalo ušetriť ročne 7 - 20 miliónov EUR na centralizovanom nákupe špeciálnych zdravotníckych materiálov (zrejme viac »

Ja som Fico! A keď je treba, tak aj Merkel!

24.09.2015

Keď som dnes počúval pani Merkel, ako nám všetkým oznamovala jej vážne zistenie, že problémy s migračnou vlnou, resp. vlnami je potrebné riešiť v tých krajinách, odkiaľ migranti odchádzajú, viac »

afganistan

Skupina ozbrojencov zaútočila na hotel v Kábule

20.01.2018 21:01

Skupina prinajmenšom štyroch ozbrojencov zaútočila v sobotu večer na hotel Intercontinental v afganskej metropole Kábul.

polícia, policajti

NAKA rieši prípady daňových podvodov za milióny eur

20.01.2018 19:41

Prípad možných daňových podvodov z mája minulého roka prechádza do ďalšej fázy.

Kalifornia, požiar

V Prahe horí hotel, dvaja ľudia zahynuli

20.01.2018 19:29, aktualizované: 20:08

Najmenej dvoch mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar štvorhviezdičkového hotela Eurostars David, ktorý sa nachádza v centre českej metropoly Praha.

Turecko, Sýria

Rusi nechcú provokovať Turkov a sťahujú vojakov zo severnej Sýrie

20.01.2018 19:10

Rusko sťahuje svojich vojakov nasadených v oblasti kurdskej enklávy Afrín v severnej Sýrii po tom, ako túto oblasť bombardovali turecké bojové lietadlá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 148595x
Priemerná čítanosť článkov: 2562x

Autor blogu

Kategórie