Založ si blog

Zvrátenosť ľudí z prostredia “banksters”.

V stredu 10.6. 2015 na Slovenskom rozhlase v relácii “Z prvej ruky” diskutoval redaktor s poslancami NR SR Danielom Duchoňom a Jozefom Kollárom na tému možného vývoja s plnením záväzkov Grécka voči bankovým inštitúciám, resp. aj/alebo plnením záväzkov najmä voči ostatným krajinám z Eurozóny. Musím otvorene priznať, že sa v podstate vyhýbam sledovaniu diskusií, ktorých účastníkom je aj pán Kollár, pretože jeho spôsob diskutovania je vždy arogantný, vždy všetkých poučuje, resp. skôr znevažuje, uráža, skáče do reči a keď to niekto urobí jemu, tak dôrazne opakuje naučenú “floskulu” “Môžete ma nechať dokončiť vetu (myšlienku,…)! Ja som Vám do reči neskákal ….” Keďže som niečo potreboval dokončiť pri PC, tak som zostal počúvať aj spomínanú diskusiu. A neviem, či som urobil dobre.

Teda z hľadiska lepšieho zorientovania sa v problematike možných riešení finančnej situácie Grécka a ich dopadu na situáciu okolo Eurozóny mi výmena názorov veľmi nepomohla. Na druhej strane ma arogantné až zvrátené vyjadrenia človeka z prostredia “banksters” na adresu Gréckeho premiéra Tsiprasa, resp. v podstate na adresu všetkých komunistov vyprovokovali k napísaniu toho blogu.

Ak totiž človek z prostredia “banksters” obviňuje komunistov vo všeobecnosti z klamstiev ohľadne podkladov, súvisiacich s finančnými operáciami a/alebo ukazovateľmi, tak to už je naozaj zvrátenosť! Práve “banksters” prostredie je zodpovedné za túto poslednú, resp. za všetky finančné a/alebo ekonomické krízy sveta. Vždy to boli klamstvá “banksters”, ktoré viedli k výkyvom na finančných trhoch a k zdražovaniu peňazí, čo spôsobilo aj problém v Grécku. Či už to boli klamstvá o prognózach vývoja jednotlivých odvetví ekonomiky (v tomto prípade napr. turistického ruchu) alebo o výsledkových ukazovateľoch bánk, alebo o bankových produktoch, cenných papieroch,  resp. dokonca aj o hospodárskych výsledkoch Gréckej ekonomiky, kedy aj “banksters” ochotne “spolupracovali” na obhajovaní nepresných až zavádzajúcich údajov.

Nikdy som nebol členom komunistickej strany, hoci ma v minulosti kvôli mojim výsledkom a aj angažovanosti viackrát členovia KSS z môjho okolia presviedčali (občas aj  trošku silnejšie), aby som do KSS vstúpil. Poznal som medzi komunistami v období pred novembrom 1989 aj veľa slušných ľudí a ani po novembri 1989 neregistrujem medzi nimi také osobnosti, ktoré by dávali Jozefovi Kollárovi čo i len nárok, nie to ešte právo vyjadrovať sa tak zvrátene, ako sa on, človek z prostredia “banksters” vyjadril v stredu 10.6. 2015 na Slovenskom rozhlase v relácii “Z prvej ruky”, keď v čase 24:45 v rámci odpovede na otázku redaktora, či sa dá predpokladať, resp. dôverovať splneniu prísľubov Gréckej vlády povedal:

“Na to ho (moja poznámka Tsiprasa) nemusíte poznať, aby ste mu neverili, na to stačí, že je komunista. Hádam si nebudeme tvrdiť, že komunisti niekedy splnili  svoje sľuby.” 

Boli to práve ľudia z prostredia “banksters”, ktorí po rozpade východného bloku “presvedčili” politikov všetkých krajín, že je normálne hospodáriť s deficitom a že oni štátom potrebné peniaze na údajne nevyhnutné reformy ochotne požičajú.

Boli to práve banky, ktoré vedome nesprávne hodnotili riziká z vývoja vo všetkých krajinách EÚ, ktorých dôležitú časť ekonomiky predstavuje segment turistického ruchu, a aj napriek tým zrejmým rizikám z vývoja svetovej ekonomiky, na ktoré poukazovali úrokové ukazovatele už v roku 2005, požičiavali týmto krajinám na budovanie nových a nových súčastí najmä segmentu turistického ruchu ďalšie a ďalšie peniaze, ale už za vyššie úroky.

A boli to opäť banky, ktoré si cez svoj vplyv na politikov presadili Euroval 1 až Euroval n, ktorými im za pôžičky namiesto Portugalska, Španielska, Írska, Talianska, Grécka, Cypru, … zaplatil občania EÚ, ale napriek garancii celej ekonomiky EÚ neprehodnotili vysoké rizikové úvery a neznížili úrokové marže pri znížení rizika nesplatenia úverov, čo na každej požičanej miliarde EUR môže predstavovať podľa doby splatnosti dlhopisov stovky miliónov EUR naviac. To je podľa mňa nami občanmi EÚ súdne vymáhateľné bezdôvodné obohatenie od bánk.

Preto človek z prostredia “banksters” nemá ani len nárok, nieto ešte právo vyjadrovať sa tak, ako sa vyjadril pán poslanec! Keď človek z “banksters” prostredia obviňuje všeobecne komunistov z klamstva v otázke financií, tak to už je naozaj zvrátenosť!

Aj takto sa prejavuje “multikulti”?

14.11.2015

Ako mnoho ďalších Slovákov som aj ja pozeral premiérový zápas SK futbalovej reprezentácie na novom štadióne v Trnave. Slovensko hralo so Švajčiarskom, ktorého základná zostava bola nasledovná: viac »

20 rokov zlodejstva – priznanie a nepotrestanie.

04.10.2015

Tak sme si vypočuli od predstaviteľa Inštitútu finančnej politiky, že by sa dalo ušetriť ročne 7 - 20 miliónov EUR na centralizovanom nákupe špeciálnych zdravotníckych materiálov (zrejme viac »

Ja som Fico! A keď je treba, tak aj Merkel!

24.09.2015

Keď som dnes počúval pani Merkel, ako nám všetkým oznamovala jej vážne zistenie, že problémy s migračnou vlnou, resp. vlnami je potrebné riešiť v tých krajinách, odkiaľ migranti odchádzajú, viac »

škola, dieťa

Školu zvládajú aj v nemocnici

29.03.2017 15:00

Práve sa skončila hodina matematiky, keď priviezli nové školské lavice a stoličky. Nie do bežnej školy, ale do nemocničnej.

ivan korčok

Korčok: Rokovania o brexite budú komplexné

29.03.2017 14:59

Britský veľvyslanec pri EÚ Tim Barrow v stredu odovzdal predsedovi Európskej rady Donaldovi Tuskovi list, podpísaný britskou premiérkou Theresou May, ktorým sa spúšťa brexit.

primacialny palac, mestske zastupitelstvo,

Obvinený bratislavský starosta Milan J. pozastavil členstvo v poslaneckom klube

29.03.2017 14:31

Obvinený starosta bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves Milan J. pozastavil členstvo v poslaneckom klube bratislavského mestského zastupiteľstva.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Brusel zablokoval fúziu London Stock Exchange a Deutsche Börse

29.03.2017 14:31

Európska komisia v stredu zablokovala plánované zlúčenie spoločností London Stock Exchange (LSE) a Deutsche Börse.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 137921x
Priemerná čítanosť článkov: 2378x

Autor blogu

Kategórie