Založ si blog

20 rokov zlodejstva – priznanie a nepotrestanie.

Tak sme si vypočuli od predstaviteľa Inštitútu finančnej politiky, že by sa dalo ušetriť ročne 7 – 20 miliónov EUR na centralizovanom nákupe špeciálnych zdravotníckych materiálov (zrejme vrátane zariadení). A že sa k tomu dopracovali tzv. “referencovaním” cien spomínaných nakupovaných tovaroch, z čoho vyplynulo to navýšenie o 7 – 20 miliónov.

Takže sme priznali, že niekto “zarobil” len za minulý rok 7 – 20 miliónov EUR na nás všetkých, presnejšie na našich, zákonom pod hrozbou z trestného stíhania za nezaplatenie “vypálených” zdravotných odvodoch. Zároveň sme sa ale dozvedeli, že s tým zrejme nebudeme nič robiť a nikto za to teda nebude potrestaný.

Teda nebude potrestaný nikto z tých, ktorí kradli, resp. pardon šikovne predali. Potrestaní sme však my všetci občania tejto krajiny tým, ako sa to kradnutie premietlo do znižovania rozsahu a/alebo kvality služieb v zdravotníckych zariadeniach, ktoré by sme mali za tie štátom “vypálené” odvody dostať. A my sme s tým stotožnený, lebo niekto to tak po nežnej revolúcii zariadil, že v podstate podľa demokraticky nastavených zákonov v podstate nemôžeme takmer nikoho potrestať.

V podstate tvorcovia legislatívy akoby nevnímali výsledky štatistiky o miere korupcie na Slovensku a stále pripravujú úpravy zákonov v presvedčení, že veď sme všetci poctiví, slušní a že teda postihy nie sú potrebné, teda s výnimkou podnikateľov za neplatenie tých aj tak rozkrádaných “vypálených” zdravotných odvodov. Ale skôr to z mojich skúsenosti tí legislatívci robili koordinovane s tými, ktorí riadili systém pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti a teda presne vedeli, ako sa v tom systéme dá v podstate beztrestne kradnúť, resp. pardon “dobre predávať”.

Keď sa na začiatku roka 1996 z vyhodnotenia ekonomických výsledkov štátnej zdravotnej poisťovne zistil obrovský nárast nákladov najmä na lieky, tak vtedajší námestník tejto inštitúcie predložil návrh opatrení, ktorý obsahoval aj návrh na zavedenie elektronickej zdravotnej karty pacienta a teda aj prvok evidencie a teda aj možnej kontroly všetkých výdavkov  v systéme pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Iniciatívny námestník bol do dvoch mesiacov “odídený” z funkcie a takýto systém evidencie a kontroly do dnešného dňa nebol zavedený, hoci sa na rôzne “pokusy” a “pilotné projekty” renomovaných firiem minuli desiatky miliónov EUR!

Keď sa vo volebnom programe SMER-SD v roku 2006 okrem iných zaujímavých návrhov (vrátane princípu sledovania dopadu zníženia DPH na ceny tovarov) objavilo zlepšenie uplatnenia zákona o verejnom obstarávaní s vytvorením databázy referenčných cien na všetky štátom a samosprávou obstarávané tovary a služby, tak iniciátori týchto rozumných návrhov po víťazných voľbách SMER-SD k ich realizácii “neboli pripustení” ani pre oblasť zdravotníctva a 10 rokov bol vytvorený, presnejšie ponechaný priestor pre pokračovanie v rozkrádaní našich zákonom “vypálených” odvodov.

Teraz zrazu niekto objavil teplú vodu! A minister Čislák sa hneď pridal, že on si v tej objavenej teplej vode umyje “Pilátove” ruky, aby mohla aj karavána ísť ďalej a aby som si napríklad ja mohol zaštekať, keď už som jeden z miliónov drobných poškodenýc!

Asi to tak má byť, lebo nám to tak vyhovuje a s radosťou si budeme aj naďalej nosiť do nemocnice všetok zdravotnícky materiál. A tí šikovnejší si už začínajú zháňať použité chirurgické vybavenie.

Nič iné si zrejme nezaslúžime! Teda okrem pridelených migrantov, lebo vlastne aj za tých môžeme my mlčiaca väčšina a nie tí, ktorí na vzniku tohto problému permanentne dlhé roky zarábali a aj naďalej zarábajú!

Aj takto sa prejavuje “multikulti”?

14.11.2015

Ako mnoho ďalších Slovákov som aj ja pozeral premiérový zápas SK futbalovej reprezentácie na novom štadióne v Trnave. Slovensko hralo so Švajčiarskom, ktorého základná zostava bola nasledovná: viac »

Ja som Fico! A keď je treba, tak aj Merkel!

24.09.2015

Keď som dnes počúval pani Merkel, ako nám všetkým oznamovala jej vážne zistenie, že problémy s migračnou vlnou, resp. vlnami je potrebné riešiť v tých krajinách, odkiaľ migranti odchádzajú, viac »

Keby som bol riaditeľom zemegule.

19.09.2015

V diskusii k článku "Islamský štát je tiež iba dôsledkom a nie príčinou!" mi niekto položil viacero sugestívnych otázok, ktoré boli zakončené otázkou/výzvou, že "Si predstav, že si riaditeľ viac »

Mexiko, zemetrasenie,

VIDEO: Zemetrasenie v Mexiku strhávalo domy. Vyžiadalo si najmenej 50 obetí

19.09.2017 22:38

Zemetrasenie udrelo presne v deň, keď si krajina pripomínala ničivé zemetrasenie s magnitúdou 8,1, ktoré v roku 1985 pripravilo o život minimálne päťtisíc ľudí.

Nemecko, diaľnica, mýto, auto, autá, diaľnice

Vo Frankfurte našli bombu z vojny, zatvoria letisko aj diaľnicu

19.09.2017 21:54

Nevybuchnutú bombu našli robotníci pri výkopových prácach spojených s výstavbou novej podzemnej dráhy vedúcej na letisko.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Ukrajina oznámila návrat na medzinárodné finančné trhy

19.09.2017 21:41

Ukrajina plánuje budúci pondelok vydať dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou s ročným úrokom 7,375 percenta.

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 144270x
Priemerná čítanosť článkov: 2487x

Autor blogu

Kategórie