Založ si blog

Podpora výzvy k ľudskosti, povýšenectvo alebo politická pretvárka?

Dnes sa v Bratislave uskutočnili dve akcie, ktoré mali obidve ako svoju nosnú myšlienku problematiku migrantov, resp. hľadanie možných spôsobov jej riešenie. Jednou bolo zhromaždenie “Spoločne za Slovensko, proti islamizácii Európy a imperializmu USA” s viacerými prejavmi bez ozvučenia na Námestí SNP, ktorú podľa informácií z internetu organizoval pán Martin Magát. Druhou bol Koncert proti ľudskosti, ktorý sa pod záštitou primátora Bratislavy a s kompletným ozvučením a aj viacerými kamerami niektorej z televízií konal od 16:00 hod. na Hviezdoslavovom námestí a hlavným organizátorom bola iniciatíva Výzva k ľudskosti.

Z dôvodu snahy pomôcť prezentovať taký “prienikový” názor som sa nejaký čas zúčastnil tej akcie na Hviezdoslavovom námestí v podstate od jej začiatku. Po neutrálnom informatívnom začiatku od primátora Nesrovnala a moderátora programu nastúpila prvá kapela, ktorej frontman sa opakovane negatívne vyjadroval k “tej druhej akcii”, čo som chápal, veď tie dve súbežné akcie mali dosť odlišné názorové smerovanie. Keď však ten frontman (Michal Kaščák) verejne a cez mimoriadne výkonnú aparatúru a pred TV kamerami použil smerom na Námestie SNP vyjadrenie v duchu, že “hlúposť nemôže byť názorom”, tak som prvýkrát mierne povedané zneistel nad osožnosťou niektorých postupov, spájaných s iniciatívou “Výzva k ľudskosti”.

Druhýkrát a podstatne vážnejšie som zneistel, keď som medzi účastníkmi zaregistroval poslanca Bélu Bugára a poslankyňu Luciu Žitňanskú, pričom som tam zahliadol aj iných bývalých alebo aj súčasných poslancov NR SR. Chvíľu som mal chuť ísť sa pána Bugára a pani Žitňanskej spýtať na to, či takúto podporu k vyjadrenej ľudskosti nemali potrebu prejaviť pri súhlase s preletmi lietadiel NATO nad územím SR pri náletoch na civilné ciele v bývalej Juhoslávii alebo pri útokoch na Irak. Napríklad aj tým, že by sa proti tým preletom lietadiel NATO cez SR a teda aj k náletom na civilné ciele v bývalej Juhoslávii ostro vyhranili a možno by sa svet nedočkal ďalších útokov na Irak, Líbyu, Sýriu, …   Pri zvažovaní toho, či sa za nimi vyberiem, mi pomohol niekto s kamerou, ktorý sa objavil pred Bélom Bugárom a točil s ním nejaký príhovor. Neskôr ten môj záujem prekryl ďalší prejav, resp. príhovor na pódiu, ktorý predniesol pán Michal Hvorescký.

Pri tomto prejave som tretíkrát a najviac zneistel, pretože išlo o pripravený a teda nie náhodne emotívny príhovor pána Michala Hvoreckého, ktorý síce na jednej strane upozornil aj na potrebu zaoberať sa aj problémami chudoby u nás na Slovensku, ale z mafiánskeho kapitalizmu ako príčiny situácie s utečencami, resp. najmä za tú zlú situáciu množstva v podstate chudobných ľudí na Slovensku obviňoval z politických strán v podstate iba SMER-SD. Možno toho Bugára a Žitňanskú v tom dave videl a nechcel im pokaziť deň.

Tento môj príspevok nie je vyjadrením odmietnutia ľudského prístupu k imigrantom a nie je ani vyjadrením nesúhlasu s ľudským prístupom množstva dobrovoľníkov a naozaj presvedčených občianskych aktivistov. Tých si za to vážim a podporujem ich.

Vyššie spomínané postupy, resp. prejavy účastníkov akcie “Koncert k ľudskosti” a aj niektoré ďalšie postrehy ma primäli k vyjadreniu názoru, skrytého, resp. koncentrovaného v názve článku, teda položenia si otázky či tá akcia bola iba podporou výzvy k ľudskosti, alebo bola pre niekoho aj prejavom povýšenectva alebo účelovej politickej pretvárky? A to som ešte samozrejme nemusel registrovať všetko.

Aj takto sa prejavuje “multikulti”?

14.11.2015

Ako mnoho ďalších Slovákov som aj ja pozeral premiérový zápas SK futbalovej reprezentácie na novom štadióne v Trnave. Slovensko hralo so Švajčiarskom, ktorého základná zostava bola nasledovná: viac »

20 rokov zlodejstva – priznanie a nepotrestanie.

04.10.2015

Tak sme si vypočuli od predstaviteľa Inštitútu finančnej politiky, že by sa dalo ušetriť ročne 7 - 20 miliónov EUR na centralizovanom nákupe špeciálnych zdravotníckych materiálov (zrejme viac »

Ja som Fico! A keď je treba, tak aj Merkel!

24.09.2015

Keď som dnes počúval pani Merkel, ako nám všetkým oznamovala jej vážne zistenie, že problémy s migračnou vlnou, resp. vlnami je potrebné riešiť v tých krajinách, odkiaľ migranti odchádzajú, viac »

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 136496x
Priemerná čítanosť článkov: 2353x

Autor blogu

Kategórie