Založ si blog

Prečo brit Roger Moorhouse klame o vzniku II. Svetovej vojny?

Resp. prečo v tejto svojej knihe “Diablovi spojenci, Hitlerov pakt so Stalinom, 1939 – 1941” zdôrazňuje iba niektoré fakty o tejto hroznej etape v dejinách ľudstva a vykladá ich vo veľmi svojských súvislostiach?   A prečo niektorí “redaktori” z obsahu tej knihy robia záver (viď článok v linku), že Rusi sú zodpovední za vypuknutie II. Svetovej vojny ?

Toho brita by som ešte chápal, pretože zbavenie zodpovednosti Anglicka, resp. Spojeného kráľovstva za vytvorenie základu rozpínavosti Hitlerovej III. ríše ústupkami v roku 1938 akceptovaním anšlusu Rakúska, zradou Československa a jeho donútením odstúpiť územie s osídlením Sudetských Nemcov je dôležité práve teraz v období, keď sa svet zaoberá aj dôsledkami koloniálnej politiky v kombinácii s nárastom globálnej ekonomiky na najväčšie vlny migrácie od II. Svetovej vojny. Dovolím si vysloviť názor, že sa v blízkej dobe začnú objavovať obviňovania Ruska aj zo zodpovednosti za migračnú inváziu do Európy. Veď keď už teda spôsobili všetko zlé na Ukrajine, tak ešte niečo znesú.

Možno by som čiastočne vedel mohol pochopiť aj “redaktorov”, ktorí musia za svoje mzdy občas plniť aj úlohy “užitočných idiotov” a ukázať slovenským občanom, ako správne majú čítať knihy typu knihy toho brita. Prekrucovať však históriu a ignorovať nesporné fakty takým spôsobom, ako to urobil autor článku “Fakty, ktoré boli desaťročia skryté v minulosti: Rusi sú zodpovední za vypuknutie II. sv. vojny”, je už aj na oficiálneho “užitočného idiota” veľa. V názve článku je výraz “sú zodpovední”, ale ďalej sú už iba “spoluzodpovední”. Čítanosť nepustí a akékoľvek škandalizovanie je dobré.

Podľa môjho názoru však aj ten článok slovenských “redaktorov” a aj tá kniha toho brita smerujú ku “skrývaniu iných faktov, ktoré výrazne väčšou mierou viedli ku vzniku II. Svetovej vojny a boli aj príčinou toho množstva obetí doterajšieho najväčšieho vojnového besnenia.

Je nesporným faktom, že k nástupu Hitlera a NSDAP k moci a tým aj k nástupu nacizmu v Nemecku viac prispeli postoje západných mocností k vojnovým reparáciám Nemecka po I. Svetovej vojne.

Je taktiež nesporným faktom, že bez peňazí niektorých subjektov zo západu by Nemecko ani pri obrovskom nasadení svojho obyvateľstva nepostavilo takú silnú a dobre vyzbrojenú armádu, ako sa to podarilo Hitlerovmu Nemecku v tridsiatych rokoch minulého storočia. Otázkou preto skôr je, prečo Američania a aj Briti akceptovali, resp. skôr podporovali financovanie Nemecka po I. Svetovej vojne

Nesporným faktom, zrejme nevzatým tým britom do úvahy, sú taktiež nároky mnohých štátov vrátane Poľska na územie Nemecka po I. Svetovej vojne, ktoré boli taktiež zdrojom nárastu nacionálnych vášní v Nemecku.

Nesporným faktom je taktiež to, že pred podpisom zmluvy Molotov – Ribbentrop bola zmluva medzi Hitlerom a Poľskom, resp. aj už spomínaná Mníchovská zrada a následné obsadenie Sudet, resp. potom obsadenie celých Čiech (protektorát Čechy – Morava), resp. anšlus Rakúska a aj viaceré ďalšie zmluvy Hitlera so západnými mocnosťami. Boli to nielen zmluvy o neútočení, ale aj zmluvy o hospodárskej spolupráci.

Prečo ten brit Roger Moorhouse a následne aj slovenskí “redaktori” teda klamú, resp. minimálne zavádzajú ohľadne vzniku II. Svetovej vojny a posúvaním zodpovednosti za jej obete na Rusov, keď išlo o ZSSR a Stalin bol tuším Gruzínec ?

Je jasné, že teraz sa už v rámci propagandy bude hodiť všetko. Bude totiž stále ťažšie vysvetliteľné to, prečo sa v rámci celého sveta vydalo na útek zo svojej krajiny takmer 50 miliónov ľudí, resp. čo môže byť príčinou tohto vývoja.

Stále viac ľudí totiž začína nadobúdať presvedčenie, že hlavnou príčinou bude nekontrolovateľné hromadenie kapitálu bez ohľadu na dôsledky na široké vrstvy obyvateľstva v niektorých krajinách.

Aj takto sa prejavuje “multikulti”?

14.11.2015

Ako mnoho ďalších Slovákov som aj ja pozeral premiérový zápas SK futbalovej reprezentácie na novom štadióne v Trnave. Slovensko hralo so Švajčiarskom, ktorého základná zostava bola nasledovná: viac »

20 rokov zlodejstva – priznanie a nepotrestanie.

04.10.2015

Tak sme si vypočuli od predstaviteľa Inštitútu finančnej politiky, že by sa dalo ušetriť ročne 7 - 20 miliónov EUR na centralizovanom nákupe špeciálnych zdravotníckych materiálov (zrejme viac »

Ja som Fico! A keď je treba, tak aj Merkel!

24.09.2015

Keď som dnes počúval pani Merkel, ako nám všetkým oznamovala jej vážne zistenie, že problémy s migračnou vlnou, resp. vlnami je potrebné riešiť v tých krajinách, odkiaľ migranti odchádzajú, viac »

kramare, nemocnica

Vyhodené peniaze pre Kramáre?

20.11.2017 07:00

Rozhodnutie, ktoré si zdravotníci v Bratislave nevedia vysvetliť. Ministerstvo zdravotníctva ide budovať špičkové pracovisko na záchranu životov v rozpadávajúcej sa nemocnici, určenej na likvidáciu.

Nemecko, politika, FDP

Jamajská koalícia stroskotala, Nemecku hrozia predčasné voľby

20.11.2017 00:51, aktualizované: 06:30

Rokovania o novej nemeckej vláde po viac ako štyroch týždňoch stroskotali. Rozhovory ukončila strana FDP. Nemecku hrozia predčasné voľby.

zeman

Prvé kolo prezidentských volieb by podľa prieskumu vyhral Zeman

19.11.2017 21:11

Miloš Zeman zbiera hlasy prevažne medzi staršími a menej vzdelanými voličmi.

bukamal, syria

Sýrska armáda dobyla poslednú baštu Islamského štátu

19.11.2017 20:22

Velenie armády vyhlásilo mesto za oslobodené už 9. novembra, nebolo tomu však tak.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 146365x
Priemerná čítanosť článkov: 2524x

Autor blogu

Kategórie