Založ si blog

Falošné vyrábanie nepriateľa Vladimírom Palkom a jemu podobnými.

Civilizácia je v ohrození!!!

Takúto strašidelnú vetu som si “vypožičal” z jedného letáka, ktorý v ostatných dňoch “zaplavil” Slovensko. Kto nechce čítať celý článok, tak stručné zhrnutie je v jeho závere.

A teraz k podstate článku.

Od teroristickej akcie v Paríži už ubehlo niekoľko dní a ako to už aj vďaka informačných prostriedkom býva, začína byť táto bezprecedentná udalosť prekrývaná inými závažnými informáciami. Veľké množstvo žurnalistov, politológov, politikov a aj bežných ľudí už k tejto téme veľa povedalo, napísalo, vyhlásilo. Viacerí zo zverejnených reakcií vyvolali polemiky, resp. nesúhlas a viaceré sa stretli s podporou verejnosti.

Ako sa zdá, tak po pár dňoch je téma teroru v Paríži prekrytá najmä obrovským nárastom príspevkov na všetkých známejších portáloch a aj na sociálnych sieťach, kde na seba až nevyberavým spôsobom navzájom útočia tí, čo sú za blížiace sa referendum a tí čo sú proti nemu.

Zaujalo ma viacero príspevkov a aj si pomocou nich postupne zbieram fakty pre objektívne rozhodnutie sa pre účasť/neúčasť a aj pre voľbu. Nie, že by som už dávno nemal na toto referendum názor (myslím samotné referendum, nie jeho obsah). Jedna informácia, resp. obsah jedného článku ma prinútila zaujať stanovisko k nejakým súvisiacim skutočnostiam, boli dva, resp. tri linky.

Prvým bol link na článok Vladimíra Palka pod názvom Falošná voľba medzi terorom a nihilizmom, v ktorom sa menovaný pán s odstupom takmer 10 dní venuje problematike útoku na redakcii Charlie Hebdo v Paríži. Samotný časový odstup by ani nebol taký dôležitý, lebo veď mohol mať na práci podstatne dôležitejšie veci, ako reagovať na spomínané udalosti. Resp. to môže byť u menovaného pána spôsobené aj potrebou objektívne vyhodnotiť reakcie ostatných na to, čo sa udialo v Paríži.

Zrejme ani jedno a ani druhé nebude hlavným dôvodom toho zdanlivo dlhého časového odstupu reakcie Vladimíra Palka (V.P.) od udalostí v Paríži, ale bude to niečím motivovaná potreba V.P. upriamiť pozornosť na úplne iný, a zdôrazňujem dosť zjednodušený pohľad na vysvetlenie možných príčin tých tragických a aj šokujúcich udalostí v Paríži a aj takýmto zjednodušeným prístupom niečomu, resp. niekomu pomôcť.

Dovolím si odcitovať odsek článku V.P., ktorého obsah nesvedčí schopnosti autora objektívne analyzovať skutočnosti, ktorý by ňou s ohľadom na jeho vek, vzdelanie a skúsenosti mal disponovať.

V.P. vo svojom článku okrem iného napísal citujem “V islame záleží na uhle pohľadu. Agendou ľavice je imigrácia a multikulturalizmus. Preto sú varovania pred imigráciou muslimov trestné. Ak niekto povie, že iné náboženstvá sú mierumilovnejšie ako islam, môže rátať s kritikou. V tej chvíli sa ľavica islamu okamžite zastane, lebo ani na chvíľu nesmie pripustiť, že kresťanstvo by vyšlo z porovnania s islamom lepšie. Kresťanstvo je totiž pre ľavicu nepriateľ.” Iba pre vysvetlenie v tejto súvislosti dávam do pozornosti inú vetu V.P. z toho istého článku, v ktorej sa skrýva tá jeho falošnosť, keď  “v zátvorke” upresňuje, že citujem (Pripomeňme, že pod pojem ľavice v skutočnosti patrí aj väčšina toho, čo sa formálne nazýva pravicou.)

Podľa mňa ide o ukážkový príklad zjednodušeného vynechávania dôležitých súvislostí tak, ako je to pri vtipnom vysvetľovaní príčin toho, že vlak pri jazde po koľajniciach “natriasa” (lebo sa kotúľa štvorec – r2 ).

Takže nakoniec za všetko aj za útoky v Paríži môžu ľavičiari a údajná ich agenda “imigrácie a multikulturalizmu”, resp. dokonca v konečnom dôsledku je pre ľavičiarov islam priateľ a kresťanstvo nepriateľ!

V podstate by som vyjadrenia V.P. po naozaj vážnych praktických skúsenostiach s jeho “mravnými princípmi”, resp. s ich dlhodobým uplatňovaním v jeho politickej praxi ťažko ignoroval, ale o potrebe reagovať ma presvedčilo opäť zjednodušené “premostenie” V.P. od teroru v Paríži na problematiku potratov, LGBT a homosexuálov. Presvedčilo ma ten v úvode článku spomínaný nárast agresívnych článkov a aj opätovné angažovanosť osoby J.T. – Jana Tutková (linky s témou jej angažovanosti sú tou druhou hlavnou príčinou tohto článku a krvavé bilboardy, ktoré následne kompetentná rada nariadila zrušiť), ktorá má rovnako zjednodušené uvažovanie a až dojímavo “presvedčivú” schopnosť vierolomne a verejne zavádzať, ako jej duchovný otec a bývalý vodca bývalej štátnej teroristickej skupiny. Ukážkou “rovnakosti” V.P. a J.T. je napr. tento článok “Keď tolerujeme potrat, lepšie tolerujeme vojnu”.  Takže rovnako zjednodušene sú podľa J.T. desiatky tisíc žien na Slovensku pripravené tolerovať vojnu, pretože v súlade s platnými zákonmi SR prijali ťažké rozhodnutie a podstúpili zákrok, zjednodušene a podľa mňa až vulgárne označovaný ako potrat!

Osobne som za to, aby SR riešila adopciu detí na čo najprísnejšej báze vrátane regulácie (nie úplného a najmä presného obmedzenia) pre adopcie detí skupinami osôb rovnakého pohlavia, pretože to sú napr. stará a prastará mama, resp. aj rádové sestry. Nemala by však pri tom obmedzovať napr. takéto prípady, resp. rodinyA žiaľ, nešťastný spôsob riešenia referenda a najmä nepresne a nejasne sformulované otázky v ňom umožňujú to, že budú, resp. môžu byť spôsobené problémy aj takým rodinám a teda aj deťom, o ktoré údajne AZR najmä a v prvom rade ide.

Keď som na sociálnych sieťach písal jeden z mojich príspevkov/reakcií k tejto téme o nie celkom šťastne nasmerovaných fanatikoch v pozadí referenda a použil som výrok z mojich skúseností s touto skupinou fanatikov, keď jeden z nich pri upozornení na nerešpektovanie zákonov SR vyhlásil “Ja som tu zákon!”, tak to som ešte nevedel, ako veľmi sa v agende referenda angažuje pani J.T. Tutková. Keďže facebook toho vie pomaly najviac, tak som si mohol prečítať aj informáciu, resp. apel o tom, že “Civilizácia je v ohrození” !!!.

 

Tento článok budem končiť paradoxne zdanlivým súhlasom s pani J.T. a teda aj s V.P., že civilizácia je v ohrození.

Na rozdiel od tých dvoch osôb si však nemyslím, že to je dôsledok konania príslušníkov 4 % populácie (údajne), ale skôr tým 1 %, čo vlastní viac, než zvyšných 99 %. Tým 1 %, ktoré podľa môjho skromného názoru zatiaľ úspešne manipuluje napr. aj s organizátormi referenda a aj s jeho odporcami, aby prekrylo fakt, že podľa špeciálnej štúdie OECD sa nemalý počet krajín v niektorých aspektoch úrovne života dostal do stavu, v akom bol pred 200 rokmi!

Preto je podľa mňa falošné a aj nebezpečné vyrábanie nepriateľa z tých 4 %, ako to predvádza V.P. a aj J.T. a aj ďalší. 

Aj takto sa prejavuje “multikulti”?

14.11.2015

Ako mnoho ďalších Slovákov som aj ja pozeral premiérový zápas SK futbalovej reprezentácie na novom štadióne v Trnave. Slovensko hralo so Švajčiarskom, ktorého základná zostava bola nasledovná: viac »

20 rokov zlodejstva – priznanie a nepotrestanie.

04.10.2015

Tak sme si vypočuli od predstaviteľa Inštitútu finančnej politiky, že by sa dalo ušetriť ročne 7 - 20 miliónov EUR na centralizovanom nákupe špeciálnych zdravotníckych materiálov (zrejme viac »

Ja som Fico! A keď je treba, tak aj Merkel!

24.09.2015

Keď som dnes počúval pani Merkel, ako nám všetkým oznamovala jej vážne zistenie, že problémy s migračnou vlnou, resp. vlnami je potrebné riešiť v tých krajinách, odkiaľ migranti odchádzajú, viac »

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 136522x
Priemerná čítanosť článkov: 2354x

Autor blogu

Kategórie